Video: Opel Astra má za sebou nárazový test. Výsledek není vůbec špatný

[1991] Opel Astra prošel nárazovou zkouškou, v rámci které byl vypuštěn proti pevné překážce. Výsledné zjištění konstatuje, že je nabízená ochrana posádky na solidní úrovni. 

Německý hatchback Opel Astra prošel nárazovým testem, kdy byl vypuštěn proti pevné překážce. Jak můžete vidět na videu, karoserie náraz tak docela nevydržela, když se poškodila i střecha a na vyproštění figuríny musela nastoupit vyprošťovací technika. Přesto výsledek není úplně ostudný.

Riziko poranění hlavy a krku je hodnoceno jako malé, stejně tak riziko poranění hrudníku a vnitřností. Horší to už je v oblasti pánve a nohou, kde došlo k výraznému posunu pedálů a spodní části palubní desky, takže je ochrana hodnocena jako podprůměrná. Níže najdete video, kde si celý náraz Opelu Astra můžete prohlédnout pěkně v detailu.


Mezitím v roce 2015

Na trh dorazila poslední generace označená jako Astra K, která také prošla nárazovými testy Euro NCAP s nadprůměrným hodnocením ochrany posádky a s celkovým přídělem pěti hvězdiček. Dříve se zkrátka na bezpečnost nahlíželo trochu jinak. Ostatně porovnejte si předchozí video staré Astry s videem ukazujícím crash test Astry nejnovější. Bezpečnost evidentně prodělala značný pokrok.

1 komentář: „Video: Opel Astra má za sebou nárazový test. Výsledek není vůbec špatný

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *