Suzuki Constellation je luxusní crossover s pohonem všech kol a nastavitelným podvozkem

[1989] Suzuki představilo koncept, který se snaží spojit dohromady luxusní a pohodlný interiér, nadprůměrnou dynamiku při jízdě po silnici, ale zároveň také schopnost zdolat terénní překážky. Jmenuje se Quad Raider Constellation. 

Autosalon v Tokiu přinesl obrovské množství velmi zajímavých novinek a jednou z nich je bezesporu také nový koncept automobilky Suzuki. Jeho celé jméno zní Quad Raider Constellation, přičemž japonská značka se snaží ukázat, jak by mohl vypadat její budoucí model spojující hned několik kategorií do jedné.

Tak především jde o luxusní cestovní vůz disponující čtyřmi bohatě dimenzovanými sedadly. Samozřejmostí je čalounění světlou kůží, klimatizace a uvnitř dokonce najdeme hned tři displeje. Jeden má k dispozici řidič přímo na přístrojovém štítu, na středovém panelu je pak další a třetí se vyklápí pro zadní cestující ze stropu. Ti tak mohou sledovat při jízdě třeba televizi. Interiér jako takový je velmi moderní. Zaujme například myš určená opět pro řidiče nebo kamera monitorující zadní sedadla, takže budete mít své děti stále na očích.

Vzpomínáte? 1987: Co přinesl autosalon ve Frankfurtu? Luxusní Alfu, BMW Z1 i odvážné koncepty

Zároveň je Suzuki Constellation také rychlý automobil, protože se o jeho pohon stará zážehový třílitrový šestiválec produkující 223 koní. Motor je spojen se čtyřstupňovou automatickou převodovkou a stálým pohonem všech čtyř kol. Ten je zároveň základem pro další vlastnost tohoto konceptu — nové Suzuki se totiž nebojí ani terénu. Kromě čtyřkolky vůz dostal ještě navíc pokrokové odpružení označené jako SHAPE (Suzuki Hydraulic and Air Pressure Electronic Suspension), které umožňuje nastavit světlou výšku podvozku. Zjednodušeně řečeno, Constellation je skvělý crossover.


Mezitím v roce 2017

Suzuki Constellation se výroby nakonec nedočkalo. Je to další z celé řady zajímavých konceptů minulosti, které upadly v zapomnění. Dnes by si podobný automobil své zákazníky stoprocentně našel, musel by ovšem mít elektrický pohon, protože ten je aktuálně moderní. Ukázal to i letošní autosalon v Tokiu, kam Suzuki přivezlo koncept e-SURVIVOR. Jedná se o dvoumístný a velmi terénně vypadající vůz, přičemž nen qí bez zajímavosti, že jde znovu o vizi toho, jakým směrem se budou u této značky ubírat crossovery. Jen jestli koncept Constellation nakonec nebyl hezčí.

1 komentář: „Suzuki Constellation je luxusní crossover s pohonem všech kol a nastavitelným podvozkem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *