Mercedes-Benz AAV se ukázal v Detroitu. Těšte se na elektronickou uzávěrku diferenciálů

[1996] Hlavní hvězdou detroitského stánku automobilky Mercedes-Benz byl koncept AAV. Označení je zkratkou anglických slov All Activity Vehicle. Mercedes na této studii ukazuje podobu budoucího SUV, které by mělo přijít příští rok. Automobilka si od této novinky slibuje velká prodejní čísla.

Mercedes-Benz AAV dostal hodně zajímavý design, který se tak trochu vymyká tomu, na co jsme byli od této automobilky zvyklí. Vůz má výrazné blatníky, oblé tvary, velká kola a rezervu umístěnou přímo na pátých dveřích. Mimochodem pneumatiky mají do svého dezénu vyražen znak Mercedesu.

Auto je koncipováno jako sedmimístné, přičemž zadní dvojice sedadel je výklopná a spíše nouzová. AAV používá stálý pohon všech kol vybavený elektronickými uzávěrkami nápravových diferenciálů s označením 4ETS. Hmotnost automobilu je menší než 1,8 tuny a výbava bohatá. Cestující se mohou těšit třeba na prosklenou střechu, řidič se pak může spolehnout na hands-free, navigaci nebo tlačítka umístěná přímo na volantu.


Mezitím v roce 2015

Mercedes představil facelift pro model ML (což je sériová verze AAV), který se nově jmenuje GLE.  Nejslabší verze má dieselový čtyřválec o výkonu 204 koní, naopak nejsilnější varianty AMG disponující motorem o výkonu 557, respektive 585 koní. Nechybí ani hybrid.

1 komentář: „Mercedes-Benz AAV se ukázal v Detroitu. Těšte se na elektronickou uzávěrku diferenciálů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *