Hyundai HCD-III: Stylový design, pohon všech kol, 240 koní a nebe nad hlavou

[1995] Jsou koncepty, které už na první pohled vypadají velice lákavě. A přesně taková je studie Hyundai HCD-III, která má vše, co by zákazníky mohlo zajímat. Je hodně výkonná, slibuje zajímavé jízdní vlastnosti a ještě navíc kombinuje prvky kabrioletu s pick-upem. 

Hyundai má po světě více center, která působí především v domácí Koreji a v Americe. Právě americká pobočka stojí za studií HCD-III. Ostatně zkratka HCD v označení vozu znamená Hyundai California Design, takže je jasné, odkud přesně vůz pochází. I když to tak na první pohled nevypadá, HCD-III je čtyřmístný automobil a je to také crossover.

Tím nejzajímavějším je zde ale technika. Automobilka nasadila přeplňovaný dvoulitr vybavený šestnáctiventilovou technikou, který disponuje maximálním výkonem 240 koní. O dynamiku se tak rozhodně bát nemusíme. Čtyřválec spolupracuje s pětistupňovým manuálem a přes něj jsou následně poháněna všechna čtyři kola. Hyundai HCD-III má ale také nastavitelný podvozek. Měnit je možné jak jeho tuhost, tak jeho výšku. Ve finále nabídne korejsko-americká studie jisté chování na zpevněných cestách a solidní prostupnost terénem. Brzdy používají systém ABS.

Hyundai HCD-III je koncipováno jako auto pro volný čas a jeho výbava rozhodně není malá. V interiéru nechybí CD přehrávač, patřičné ozvučení, topení, klimatizace nebo dokonce navigace. A aby toho nebylo málo, můžete se zbavit střechy a užít si jízdu s nebem nad hlavou.


Mezitím v roce 2016

Hyundai uvádí na český trh volnočasovou novinku, která má také zaujmout zákazníky vyznávající aktivní životní styl. Jmenuje i20 Active, ale na rozdíl od HCD-III je to obyčejný oplastovaný hatchback, který nemá ani pohon všech kol a už vůbec nastavitelný podvozek nebo demontovatelnou střechu. Moc nenadchne ani nabídka motorizací, protože to nejsilnější, co tento vůz nabízí, je přeplňovaný litrový tříválec disponující maximálním výkonem 120 koní.

2 komentáře: „Hyundai HCD-III: Stylový design, pohon všech kol, 240 koní a nebe nad hlavou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *