Lamborghini veze na autosalon do Frankfurtu čtyřmístný koncept Portofino

[1987] Ani automobilka Lamborghini nebude na autosalonu ve Frankfurtu chybět. Na německém výstavišti představí hodně zajímavý čtyřmístný koncept Portofino, který zvládá rychlosti daleko přes 200 km/h. 

Nové Lamborghini Portofino ale nemá původ stoprocentně u této známé značky. V roce 1986 vytvořil designér automobilky Chrysler Kevin Verduyn koncept Navajo, jenže ten se na veřejnosti nikdy neukázal. Lamborghini dostalo za úkol vše dotáhnout až do fáze, kterou by bylo možné ukazovat po světových autosalonech. A tak se také stalo. Světová výstavní premiéra proběhne na autosalonu ve Frankfurtu 1987.

Technickým základem konceptu Lamborghini Portofino je model Jalpa. Protože je Portofino prostorný čtyřmístný automobil, bylo potřeba Jalpu prodloužit přesně o 66 cm. Přístup na některé ze čtyř sportovně tvarovaných sedadel pak zajišťují velice efektní dveře vyklápěné po vzoru Countach vzhůru. V interiéru najdeme například čalounění kůži, kompletní výbavu, ale také logo automobilky Chrysler.

Vzpomínáte? Vector W8 Twin Turbo: Americká raketa s výkonem 600 koní zvládne až 322 km/h

Také motor pochází z Lamborghini Jalpa. Jde o osmiválec o objemu 3,5 litru umístěný za zadními sedadly. Převodovka je manuální pětistupňová a poháněna jsou kola zadní nápravy. I díky výborné aerodynamice zvládá Lamborghini Portofino maximální rychlost až 240 km/h.

Jak to bude se sériovou výrobou, to se aktuálně neví. Každopádně sportovní čtyřmístný automobil značky Lamborghini by si své zákazníky zajisté našel.


Mezitím v roce 2017 

O třicet let později se Lamborghini na frankfurtský autosalon chystá znovu. Tentokrát ale veřejnosti představí řádně upravený Aventador S v provedení Roadster, tedy bez střechy. Atmosférický dvanáctiválec zde nabízí výkon 740 koní, maximální rychlost je přesně o 110 km/h vyšší, než tomu bylo u konceptu Portofino. Zajímavé je, že ani třicet let po tomto konceptu Lamborghini čtyřmístný vůz nenabízí, jistý je ale příchod SUV, které naváže na dávný model LM002.

1 komentář: „Lamborghini veze na autosalon do Frankfurtu čtyřmístný koncept Portofino

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *